DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 18.02.2020 06:52:07 

Přírodní kolagen Inventia - transdermální kolagen

Kolagen a menopauza

Kolagen a menopauza

Vrásky v obličeji a řídnutí kostí spolu souvisejí ...

Ptáte se jak?

Odpověď přinesl výzkum amerických vědců. Podle nich je velká pravděpodobnost, že ženy v menopauze, které mají hodně vrásek, zároveň trpí řídnutím kostí.

Hlubší vrásky, řidší kosti
V rámci studie vědci měřili hloubku vrásek v obličeji a pevnost kůže u 114 žen v průběhu 3 let po nástupu jejich menopauzy. Čím hlubší vrásky a méně pevnější kůži ženy měly, tím řidší měly i kosti. Pevnější kůže naopak znamenala lepší stav kostí.

Stav kostí nejlépe odrážejí vertikální glaberální rýhy - vrásky mezi obočím nad nosním můstkem.

zdroj - http://www.toplekar.cz/archiv-clanku/mate-vrasky-v-obliceji-mozna-trpite.html


S věkem kolagenních vláken ubývá, kůže ztrácí své původní elastické vlastnosti

Ve 25.-30.letech se úbytek kolagenu projevuje tvorbou vrásek, suchostí pleti, lámavostí vlasů a křehkými nehty. Největší pokles kolagenu se projevuje u žen po menopauze.

Graf o úbytku kolagenu, převzatý z knihy Akademika Prof. Dr. S.A. Batieczka -  odborníka na kolagen a nemoci stáří.. Tento graf je alarmující pro každého, kdo si chce uchovat zdraví, krásu a vitalitu v každém věku.

Graf o úbytku kolagenu


Podle odborníků již ve 25 letech dochází k prvnímu opotřebování kloubů. A už od tohoto věku je někdy potřebné pravidelně dodávat tělu kolagen, který je velmi důležitý pro správnou funkci a stavbu kloubních chrupavek, pouzder, vaziv a kůže.

PROTO JE KOLAGEN NAZÝVÁN BÍLKOVINOU MLÁDÍ

Kolagen, nová strategie udržení zdraví a prodloužení mládí

Pod název „kolagen" na balení se obvykle skrývají proteinové hydrolyzáty, tedy jednoduše hustě rozsekané peptidy z vepřových či hovězích vláken, a často je to pouhá želatina.

Vysledky garantují pouze výrobky obsahujicí biologický aktivní kolagen

Kniha Dr. Sergeje Batečka vznikla z inspirace a uznání polských biochemických objevů v oblasti izolace terciálního kolagenu přímo z rybích kůží a podrobení hydrataci, který uchová mimo živý organismus i stavbu trojité šroubovice a bilogickou aktivitu.

Dr. S.A. Batečko byl oceněn mezinárodním řádem - Vavřín slávy za aktivní mezinárodní spolupráci v oblasti péče o zdraví a zavádění nových léčebných technologií.
malá ukázka z knihy ,, Kolagen, nová strategie udržení zdraví a prodloužení mládí,, pana prof. Batieczka:

...neměli bychom myslet na kolagen pouze pro funkci chránící tvář před zvrásněním…
…Když se nám snižuje množství systémového kolagenu v těle, stále častěji cítíme následky námahy, únavy a nemoci. Potřebujeme více času na odpočinek, déle trvá i rekonvalescence po nemoci, také se mění chemie mozku, což ovlivňuje duševní zdraví. Zvyšuje se riziko, že četné poruchy spojené se zhoršením stavu kolagenu můžeme pociťovat do konce života.

Páteř - ploténky: …v četných případech výhřezu ploténky se ztvrdlý kolagenní prsten deformuje, posune se vpřed mimo hranici výběžku a tlačí na kořeny nervů… příčin je mnoho, lze je definovat pomocí celé stránky popisů, ale také dvěma slovy:

UMÍRÁ KOLAGEN
                                            UMÍRÁ, PROTOŽE JSME SE NESNAŽILI, ABY ŽIL …


KOLAGEN A VLIV NA KŮŽI

Kůže je největším orgánem těla a je významně ovlivněna procesem stárnutí a menopauzou. Receptory pro estrogeny byly identifikovány v cytoplazmě celulárních kožních elementů. Nedostatek estrogenů v menopauze postihuje fibroblasty dermis, a tím sekundárně všechny komponenty extracelulární matrix – kolagenní a elastická vlákna a základní substanci. Ztenčení kůže je dáno především úbytkem kolagenu, který byl Brincatem propočten na úbytek o 1–2 % za rok. Tento úbytek dermálního kolagenu je v pozitivní korelaci s úbytkem kostní hmoty.
Rovněž dochází ke snížení elastických vlastností kůže s věkem, v menopauze se objevují degenerativní změny elastických vláken

zdroj - http://www.dermatologiepropraxi.cz/pdfs/der/2008/05/04.pdf

KOLAGEN a osteoporoza

Kost je živá tkáň, ve které nepřetržitě probíhá odbourávání a novotvorba. Je-li porušena rovnováha mezi odbouráváním a novotvorbou – např. následkem hormonálních změn nebo změn stravovacích návyků – může dojít k úbytku části minerálů, které jsou zodpovědné za hustotu a pevnost kosti. Stav, při kterém je snížená kostní denzita, se nazývá osteopenie. Pokud je ztráta kostní denzity významná a kost je výrazně oslabená a náchylná ke zlomeninám, nazýváme tento stav osteoporózou.

zdroj - http://www.labtestsonline.cz/condition/Condition_Osteoporosis.html


U žen procházejících menopauzou se může objevit zvýšené tempo úbytku kostní hmoty následkem poklesu hladiny estrogenu. Při předčasné menopauze může být úbytek ještě výraznější. Podle NOF dochází u některých žen až k 20% úbytku kostní hmoty v prvních 5 – 8 letech po menopauze. Riziko vyššího úbytku kostní hmoty je také u mužů se sníženou hladinou testosteronu. 80% pacientů s osteroporózou tvoří ženy.

zdroj - http://www.roche-diagnostics.cz/download/la/odborne/osteoporeza.pdf

 

Osteoporóza nemusí být zdravotní, sociální a ekonomickou hrozbou. Osteoporóze lze předcházet a lze ji i účinně léčit.

informace čerpány z internetových zdrojů


Jako poděkování za Váš nákup, Vám v našem e-shopu poskytujeme z uvedených cen  10% SLEVU na kolagen a kolagenovou kosmetiku! Sleva vám bude odečtena při konečné fakturaci a odeslání zásilky.

NÁVRAT NA HLAVNÍ STRÁNKU WEBU NÁVRAT NA HLAVNÍ STRÁNKU


 

Partneři webu - výměna odkazů, .

Děkujeme za Váš zájem. Pokud byste chtěli naše stránky či výrobek doporučit svým přátelům, můžete tuto stránku sdílet pomocí tlačítka >>> Pridat.eu

. . SEO webu sledují SEO nástroje.cz . optimalizace PageRank.cz . Porovnání cen, srovnání zboží , Srovnání cen, CenyZboží.cz, NajduZboží.cz, ... , Jsme umístěni u ShopMania - Internetové nákupy

.

Zásady používání cookies na našem webu

 

Týdenní plány a témata do školky Inspirace (nejen) do školky