DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 18.02.2020 06:52:07 

Přírodní kolagen Inventia - transdermální kolagen

Zajímavosti z péče o pleť

Zajímavosti z péče o pleťzlatá kolagenová maska

seznam článků


Zlatá maska u anglických celebrit

V populárním anglickém televizním seriálu „The only way is Essex“, kde bývá každý nový díl plynule realizován jeho hvězdou, Lauren Goodger obdivovala na Facebooku Zlatou masku...
To vyvolalo vlnu zájmu a... další reakce, které vyvolaly a bleskově zorganizovali v seriálovém díle Essex prezentaci, která se změnila v opravdovou show i díky přítomnosti britských celebrit – v opravdovou společenskou událost. 

ZLATÁ MASKA SE STALA HITEM MEZI ŽENAMI

PROČ?

Velmi dobře působí proti vráskám, uhlazuje jemné linky, bělí a hydratuje,

hloubkově zvlhčuje a zpevňuje pokožku, napravuje po slunečním záření.

Rychle proniká hluboko do kůže,

odstraňuje stárnoucí ztvrdlou pokožku a matné barvy.

Vytváří vlhkou, bílou a zářivou kůži.


Zlatá maska je jedinečný produkt se širokou škálou aktivních složek, včetně mimořádných a drahocenných částic zlata.
Blahodárný účinek zlata je podporován intenzivně regenerujícími a vyživujícími účinky kolagenu i elastinu a také vitamínu B3, spolu s neobvykle silnými zvlhčujícími schopnostmi sodium PCA a kyseliny hyaluronové.

Navíc maska obsahuje extrakt z Aloe, bohaté na esenciální aktivní složky a vitamin E, který je známý svým antioxidačním účinkem.

Působení zlaté masky

 •     vynikající a dlouhotrvající hydratační účinek na pokožku
 •     při pravidelném používání regeneruje pokožku a redukuje hloubku a délku vrásek
 •     obnovuje pevnost a elasticitu pokožky
 •     oživuje a rozjasňuje pokožku
 •     navrací pleti mladistvý a zářivý vzhled

Co je to Kolagen?

Do svých 40 let jsem nevěděla, že existuje nějaký kolagen. Když jsem se po ránu vídávala v zrcadle, říkala jsem si, že to zas bude práce ;-) a makeupu k zahlazení pomačkaných rýh od polštáře. Někdy trvalo až 2 hodiny, než se mi  ty mačkance po spaní vyrovnaly. V té době mi přišly mailem nějaké poznatky o Transdermálním kolagenu a jeho omlazujících účincích na pleť. Rozhodla jsem se, že tím nic nezkazím a začala jsem ho pravidelně ráno a večer používat. ..

 • Co je kolagen

Kolagen je nejdůležitějším proteinem v lidském organismu. Jedná se o ve vodě nerozpustnou organickou látku- bílkovinu, která je základním stavebním prvkem pojivových a vazivových tkání, jako jsou kosti, chrupavky, cévy, šlachy, zuby a kůže.

Kolagen tvoří 25-30 % hmotnosti všech bílkovin v lidském těle, 10 % celkové hmotnosti a až 70 % kůže. Jeho nejmenší stavební jednotkou jsou aminokyseliny. Ty jsou spojeny specifickými, tzv. peptidovými vazbami do dlouhých spirálovitě šroubovaných řetězců. Kolagen vytváří bílé, neprůhledné vláknité útvary, které tvoří mezibuněčnou hmotu, strukturu buněk, tkání a orgánů.

 • K čemu kolagen slouží kolagen

Kolagen účinně vyživuje a regeneruje kloubní chrupavky, šlachy, vazy a kosti. Má proto zásadní význam pro správnou funkci pohybového aparátu. Také odpovídá za obnovu kožních buněk. Stárnutím dochází k nižší produkci kolagenu a snížení rychlosti obnovy pokožky, což je jednou z příčin tvorby vrásek a ubývání elastičnosti pleti. Jeho nedostatek způsobuje nižší pružnost, pevnost a hydrataci kůže.

 • Jak se bránit nedostatku kolagenu

V zásadě existují pouze dva způsoby, jak kolagen získat.

 1. jeho přirozená produkce v organismu, která se ale s věkem snižuje. Řešením může být kolagen přidávaný do kosmetických přípravků, který stimuluje kožní buňky k tvorbě vlastního kolagenu a udržuje tak pokožku elastickou, pevnou a hydratovanou.
 2. získávání kolagenu z potravy formou doplňku stravy. Doplňky s obsahem kolagenu se vyznačují snadnou vstřebatelností, díky které ho organismus bez potíží a zatížení trávicího ústrojí zpracuje a plně využije buď pro pohybový aparát, nebo pro tvorbu nových kožních buněk.
 • Není kolagen jako kolagen

Zjednodušeně můžeme kolagenové produkty na trhu rozdělit do dvou základních skupin:

 • Kolagen vyráběný z vepřových a hovězích kůží - nejdostupnější klasická želatina, která není hydrolyzována, je velmi špatně stravitelná a jako proteinový zdroj nevhodná. Dále pak hydrolyzát kolagenu, který se používá zejména k obohacení lidské výživy o kolagenní bílkoviny v kloubních přípravcích, v kosmetice, ale také v laciných proteinových nápojích, kde uměle zvedá obsah proteinů. Působí povrchově a krátkodobě. Organismus jej odmítá jako cizorodou látku.
 • Biologicky aktivní „živý“ přírodní rybí kolagen (podobný kolagenu lidskému) -rychle se vstřebá a následně spojí s "našimi" kolagenními vlákny. Tato vlastnost je velmi důležitá. Kromě okamžitého omlazujícího efektu, stimuluje obnovu vlastního kolagenu. Kdo používá kosmetiku s bioaktivním "živým" kolagenem pravidelně, počase zjistí, že je jeho pokožka pevnější, pružnější a vypadá jako po liftingu.
 • Rozdílů je mnoho, ale nejdůležitějším je právě to, že rybí kolagen zůstává živý. Obsahuje menší částice, tedy o daleko menších rozměrech, rozpadá se ihned po nanesení na svrchní vrstvu pokožky a proniká hlouběji než hovězí bílkovina. Ve chvíli prvního kontaktu s lidským organismem není jen statickým klubkem mrtvých bílkovin, ale vzorně poskládanou trojitou spirálou - triple helix formula -  kolagen s trojitou šroubovicí

Pokud tedy uvažujete o výběru, koupi a používání kolagenu, vždy se pečlivě podívejte, o jaký druh kolagenu se jedná

Zde najdete několik zkušeností


Poznejte svůj typ pleti

HODNĚ NAPOVÍ I GENETIKA KŮŽE

Abyste o svoji pokožku mohla pečovat co nejlépe, musíte vědět, jaký typ pleti máte. Suchá kůže má jiné potřeby než mastná, a přestože v mládí netrpí na akné, má své minusy, které se projeví o pár let později - dříve se na ní objeví vrásky. Zjistěte, jak jste na tom vy.

Proč je dobré vědět, jestli jste majitelkou suché, mastné, či smíšené pleti?

Představte si, že máte suchou pleť, kterou však mažete přípravky pro mastnou pokožku - ty tlumí tvorbu mazu, takže vy si ze svého obličeje vyrábíte přesušenou parmskou šunku.
Jestli se o svou pleť staráte správně, poznáte podle toho, že vás nepálí, nesvědí, neloupe se, nepne, neleskne se přespříliš, nejsou na ní tmavé tečky od zanesených pórů a záněty v podobě akné.
V hlavní roli genetika
Jaký typ pleti máte, se odvíjí od toho, kolik vody v sobě zadržuje, kolik obsahuje olejů a do jaké míry je citlivá. Hlavní slovo má genetika, ale dalšími faktory je to, co jíte, váš životní styl, hormonální změny, ale také proces stárnutí a to, jaké zrovna panuje roční období.

V pubertě můžete inklinovat k mastnější pleti, po pětatřicítce bude pokožka sušší. Také platí, že v zimě se obličej přesušuje, v létě se vám leskne nos a čelo. Stále tedy kontrolujte, jestli se potřeby vaší pleti nemění, případně upravte svou kosmetickou výbavu.

 • Jak na to?

Pozorujte svou pleť
Nejjednodušším testem je pozorování. Zaměřte se na svou pokožku, když je odlíčená a bez krémů. "Již pouhým pohledem většina žen dokáže určit, jaký typ pleti má. Jestli je pokožka suchá, mastná, či mastná uprostřed obličeje a suchá při okrajích - v takovém případě hovoříme o pleti smíšené," říká Tereza Gabryšová, dermatoložka Kliniky GHC Praha.

Kosmetické ošetření pleti

 • U suché pleti pociťujete pnutí už ráno po probuzení nebo omytí vodou, mastná se začne lesknout krátce po vyčištění. Další varianta: opláchněte si obličej (odlíčený), nechte ho oschnout a přiložte na něj ubrousek, na který přitlačte na nose, tvářích a bradě.
 • K mastné pleti se papír přilepí a po sejmutí na většině jeho plochy zůstanou skvrny. Ze suché pleti ubrousek sklouzne a bude beze stop.
 • U smíšené pleti se na papíru objeví mastnota ve tvaru T, tzv. T-zóna, což znamená, že zatímco čelo, nos a bradu máte mastnější, tváře jsou suché.

Navíc v parfumeriích a lékárnách probíhají akce (během roku po republice například cestují centra značky Vichy), kdy vám za pomoci speciálních přístrojů a odborníků provedou podrobnou diagnostiku pleti. Pokud budete mít možnost, využijte ji.

 • Mastná pleť

V případě mastné pleti se vyhýbejte kosmetice, která zanáší póry.

 • Poznávací znamení: Rozšířené póry, leskne se už po probuzení a krátce po vyčištění či zapudrování. Pleť působí hutněji.
 • Problém: Přebytečný maz ucpává póry, v obličeji se objevuje akné.
 • Výhody: Mastný film chrání pleť proti vysychání, proto majitelky této pleti mají vrásky později. "Jde o chráněnou pokožku, je méně náchylná na vnější vlivy," dodává dermatoložka Gabryšová.
 • Co s ní: Vyhýbejte se kosmetice, která zanáší póry, je tzv. komedogenní. Používejte mírně stahující a tonizující přípravky (např. s levandulí, s habrem), ale pozor na alkohol a sulfáty - pleť dráždí, zbavují ji přirozené mazové vrstvy a mazové žlázy to po každém čištění ponouká, aby tvořily víc mazu. Lepší je, když kosmetika obsahuje např. kyselinu hyaluronovou. Při problémech s akné pomohou přípravky s antibakteriálními a antiseptickými účinky. Aby se pleť tolik neleskla, tak při líčení používejte make-upy a podkladové báze, které regulují maz.
 • Suchá pleť

Suchá pleť nevytváří dostatek mazu, proto má ráda přípravky na bázi oleje.

 • Poznávací znamení: Působí tence, až průsvitně, objevují se na ní viditelné červené žilky, je citlivější. Cítíte pnutí po probuzení a po odlíčení.
 • Problém: Chybí jí mazový film, který by ji chránil, rychleji se na ní dělají  vrásky. "Více trpí na slunci, v mrazu a smogu, je více citlivá ve smyslu svědivých ekzémů a zarudnutí," dodává Tereza Gabryšová.
 • Výhody: Do třiceti působí bezchybně, nemá sklony k akné.
 • Co s ní: Suchou pleť netrápí dehydratace, tedy nedostatek vody. Problém je v tom, že v jejích vrstvách se vyrábí málo mazu - je dobré volit přípravky na bázi oleje. Vyhýbejte se agresivnějším látkám, jako je chemický peeling, pozor na přípravky obsahující retinol. Používejte UV ochranu. Suchá pleť bývá častěji citlivá, trpí na popraskané žilky, v tom případě vybírejte kosmetiku, která ji nebude dráždit.
 • Smíšená pleť

V případě smíšené pleti nepoužívejte dráždivé látky

 • Poznávací znamení: Promaštění pleti je nestejnoměrné. Střední partie - nos, brada a čelo bývají mastnější, protože je tady více aktivnějších mazových žláz, objevují se pupínky a černé tečky. Ostatní partie - víčka, tváře a krk jsou sušší, mají tendenci pnout. Tento typ pleti má nejvíc žen.
 • Problém: Je náročnější na ošetření, protože jí musíte dodat rozdílnou péči - utlumit maz v T-zóně a promastit suché partie. Při líčení vám může vadit mastnější střed obličeje, který se leskne.
 • Výhoda: Mívá zdravou barvu, působí jemně, póry nejsou tak viditelné.
 • Co s ní: Nepoužívejte dráždivé látky, kvůli nimž v T-zóně vzniká více mazu a vysušují se tváře. Někdy vám nemusí stačit přípravky určené pro smíšenou pleť a musíte kombinovat - lehké gely a maz absorbující přípravky pro mastnou část (tady se vyhýbejte hutným krémům a čisticím mlékům) a krémy a séra dodávající promaštění a hydrataci suchým místům. Na T-zónu používejte exfoliační peeling v podobě kyseliny salicylové.


Zdroj: http://ona.idnes.cz/


zpět nahoru - seznam článků


Pro lepší zdraví pro nás - ženy po čtyřicítce

Zdravé tělo, zdravá mysl a vyrovnaná hladina potřebných látek v těle; lepší zdraví pro nás - ženy po  čtyřicítce

Pořád jsem hledala nějaké souhrnné informace pro lepší zdraví pro nás - ženy po  čtyřicítce; až jsem vygooglila a našla celkem kompletní informace (zdroje jsou uvedeny níže). Zkrácený překlad zahraniční literatury:


Veškeré doposud zveřejněné a doporučené diety ignorují

specifické požadavky žen po čtyřicítce.

Projekty na "zázračnou pilulku", počítání kalorií, nebo na vynechání určité skupiny potravin zapomínají na jednu hlavní věc, a to, že dietní program závisí především na všeobecném zdraví.
Tyto projekty se nezabývají psychickými a fyzickými problémy, které mají ženy ve středním věku. Tyto diety jsou jen jednou kostkou ze složité stavebnice. Jmenujme jen některé další - hormonální rovnováha, zdraví srdce, energetická úroveň.
Každý program, který podporuje snížení váhy u žen středního věku, se musí zabývat hlavními problémy: chutí k jídlu, fází stagnace, udržení získané váhy, zdraví těla, zdravé mysly a vyrovnané hladiny potřebných látek v těle -
jen tak si tělo může redukovat samo svou váhu.

 • Chuť k jídlu - známe to všichni

jakmile začneme s nějakou dietou a vidíme, že jdou kila dolů, začneme se odměňovat čokoládou, zmrzlinou, nebo chipsy. Je to přirozené, tělo má hlad. Hlad nás trápí a je silnější než naše touha po zhubnutí. Jsme zesláblé, nervózní, bez motivace. Začíná období stagnace. Poté většinou přibereme víc, než jsme měly na začátku naší "diety", a tak se cítíme ještě hůř
Podle jedné zprávy BBC nabere po prodělání diety 95% osob dříve nebo později svá ztracená kila zpět.

Proč? - Protože diety neberou v úvahu, že zhubnutí je důsledek všeobecného zdraví, vyváženosti a životního stylu.
Tak jako mají ženy ojedinělé potřeby, existují ojedinělé prvky, které ženám pomáhají získat jejich tělesnou a duševní vyrovnanost, obranný systém a svalstvo bez tuků.

 • Prvky, které pomáhají ženám po čtyřicítce jsou především:

 • fytoestrogeny
 • esenciální mastné kyseliny
 • vitamíny A, B, C, D, E
 • minerály : kalcium, chrom a magnézium
 • balastní látky
 • sója
 • Fytoestrogeny

jsou určité komponenty z organických rostlin, které vylepšují lidské zdraví.Ovoce, zelenina, obiloviny, ořechy a čaje jsou bohaté na fytoestrogeny. Fytoestrogeny patří do skupiny živných látek bez vedlejších účinků. Fytoestrogeny jsou užitečné pro vyrovnání hormonální rovnováhy a snižují symptomy v průběhu klimaktéria. Fytoestrogeny jsou látky rostlinného původu, které se v zažívacím traktu mění na látky s estrogenními účinky. V některých zemích jsou stále častěji doporučovány jako „přírodní alternativa“ hormonální substituční terapie. Fytoestrogeny jsou získávámy jak ze soji, tak i z červeného jetele.

Doplněk stravy obsahující látku ze SOJI

 • Vitamíny

 • Vitamín A

Když přijde žena "do let" objeví se najednou zdravotní problémy, které předtím nikdy neměla. Problémy se zrakem, pohybové problémy, osteoporóza (řídnutí kostí). Vitamín A hraje rozhodující roli pro dobrý zrak a při vývoji buňek v kostech. Dále má za úlohu posilovat obranný systém těla proti infekcím a virům.

Doplněk stravy obsahující látku vitamin A - fin Multis - fin Bi-iomaxin caps - Fintabs pro

 • Vitamíny B

Experti jsou zajedno v tom, že průměrná žena v přechodu má velký stres. Je přitom jedno, jde- li o výchovu dětí, práci, nebo obojí. Jejich rezervy mohou být brzy vyčerpány. Vitamíny skupiny B hrají důležitou roli při obraně proti stresu.

Doplněk stravy obsahující látku vitamin B -   fin VitaBtabs - fin Selenitabs multi - fin Magnesatabs

 • Vitamín B6

Bylo zjištěno, že vitamín B6 působí zdárně proti stresu a změnám nálady jako je deprese, neklid a ztrátě energie. Je také potřebný pro výrobu více jak 100 enzymů napomáhajících látkové výměně proteinů a uhlohydrátů. To není ale vše. B6 je potřebný pro výrobu hormonů. Proto je vitamín B6 tak potřebný pro ženy v období klimakteria.

Doplněk stravy obsahující látku vitamin B6 - Zdroj vitamínů řady B

 • Vitamín B12

Vitamín B12 je důležitý pro zdraví Vašeho srdce, je potřebný k látkové výměně esenciálních mastných kyselin a napomáhá udržovat zdravé srdce. Pomáhá Vám mít vše pod kontrolou.

Doplněk stravy obsahující látku vitamin B12 - Zdroj vitamínů řady B - Zdroj kolagenu a B vitamínů

 • Vitamín C

Z lidového léčitelství je vitamín C známý jako "lék proti nachlazení", ale jeho využití je mnohostranné. Ženy po čtyřicítce potřebují vitamín C, protože má významný vliv na opravu kolagenu a tím také na chrupavku a soustavu kostí. Jeho antioxidantní vlastnosti znamenají snížení rizika různých druhů rakoviny.

Doplněk stravy obsahující látku vitamin C

 • Vitamín D

Většina žen středního věku si je vědoma potřeby vápníku jako potravinového doplňku. Ale nejde jen o vápník. Vitamín D pomáhá Vašemu tělu absorbovat vápník a využívat jej. Vitamín D je odpovědný za transport vápníku z Vašeho zažívacího traktu do krevní plazmy. Snižuje především vylučování vápníku přes Ledviny a podporuje transport minerálů do kostí.

Doplněk stravy obsahující látku vitamin D

 • Vitamín E

Zdravá dávka vitamínu E, spolu s řadou vitamínů B, napomáhá snižovat pravděpodobnost výkyvů nálady, podrážděnosti, zapomnětlivosti a depresím. Bylo zjištěno, že vitamín E napomáhá udržovat funkce zdravého srdce. Vitamín E je jedinečný pro ženy středního věku, neboť napomáhá chránit jejích srdce, vylepšovat aktivitu paměti a dokonce i snižovat návaly.
Účinné antioxidanty a vitamíny jsou v perfektní receptuře pro ženy nad 40 let pro zachování zdravé kondice a uchování si zdravého těla

Doplněk stravy obsahující látku vitamin E

 • Minerály

 • Vápník (Calcium)

90% všech případů osteoporózy - řídnutí kostí - je u žen. Proto by měly ženy denně brát vápník. Potravinové doplňky s vápníkem zabezpečují Vašemu tělu přísun tohoto minerálu a tělo si jej nemusí čerpat z kostí.
Ale jsou další dobré zprávy o vápníku: Vápník může napomáhat při snižování nadváhy. Vědci věří, že dostatečný příjem vápníku pomáhá tělu více spalovat tuky. Jakmile potřebuje Vaše tělo více energie, spustí se pocit hladu pro dotankování nové energie. Vezmete-li si více vápníku, tukové buňky vypustí více tuku ze svých zásob do krve a tělo jej může zužitkovat. Vědci z univerzity Creighton došli k závěru, že bereme-li více jak průměrnou dávku vápníku, může tělo spálit až 70% svých přebytečných tukových zásob. Ideálně směsí vápníku, vitamínu D a hořčíku, která Vám pomůže udržet si zdravé, silné kosti a lépe zvládat snižování nadváhy.

Doplněk stravy obsahující látku VÁPNÍK

 • Hořčík (Magnézium)

Aby mohly Vaše kosti dobře absorbovat vápník, je k tomu zapotřebí určitých enzymů, ty potřebují pro svou činnost hořčík. Normální příjem potravy nezabezpečí dostatečnou dávku hořčíku. Proto je příjem potravinových doplňků s hořčíkem to nejlepší, co můžete pro své kosti udělat.

Doplněk stravy obsahující látku HOŘČÍK

 • Chrom

Chrom je esenciální stopový prvek. Pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu, což je problém většiny žen středního věku, ale hlavně omezuje pocit hladu. Podporuje přirozenou cestou kontrolní systém v těle, a to tak, že mozek včas signalizuje, že je tělo syté.

Doplněk stravy obsahující látku CHROM

 • Esenciální mastné kyseliny

Esenciální mastné kyseliny jsou výživné látky, které jsou v průběhu Vašeho života extrémně důležité pro Vaše zdravé srdce - a to díky jejich blahodárným vlastnostem. Tyto potřebují především ženy středního věku. Hlavní příčiny smrti žen po 45 roce života jsou srdeční problémy. Studie poukazují na to, že příjem esenciálních mastných kyselin v tomto věkovém období může výrazně zmírnit riziko onemocnění srdce.

Doplněk stravy obsahující OMEGA mastné kyseliny

 • Sójový protein

Sója je protein ochuzený o tuky a cholesterol. Sója má přírodní vlastnosti, které ženám ve středním věku mohou pomoci při zhubnutí a udržení si celkového zdraví. Nízký glykemický index sóji snižuje inzulínový tok v krvi a vy se cítíte déle sytí. Sója je také bohatá na izoflavon, který zmírňuje symptomy žen středního věku tím, že snižuje možnosti ukládání tuků a zároveň posiluje svalovou hmotu bez tuků. To Vám pomáhá na cestě ke zdravému tělu.

Doplněk stravy obsahující SOJOVÉ PROTEINY

 • Balastní látky( vlákniny)

Tzv. balastní látky označované též jako vláknina, se charakterizují jako látky bobtnavé, vážící na sebe vodu a tak zvětšující objem stolice.
Jsou to rostlinná vlákna, která lidský organismus nemůže strávit, a proto je vylučuje. Dnes víme, že vláknina ve střevech nabobtná a slouží jako základ výživy střevním mikroorganismům. Balastní látky podporují Vaše snižování nadváhy, ale také při mnohých problémech s Wellness. Výsledky americké FDA (výzkum potravin a léků) potvrzují, že balastní látky pomáhají snižovat riziko nemocí srdce a cév. Pijí-li se rozpustné balastní látky s dostatečným množstvím vody, bobtnají a mají sklon vytvářet pocit sytosti. Tím Vám pomáhají udržovat normální hladinu cukru v krvi a zároveň lépe zpracovávat kvalitní potravu ve střevech. Nerozpustné balastní látky vám urychlují transport trávící potravy ve střevech. Tím se snižuje jejich zanesení a příjem kalorií. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná. Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie. Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum. Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Doplněk stravy k očistě STŘEV

Rada nakonec - jak začít
Plán 40 spojuje tyto přírodní prvky v jeden pohodlný program, kterým se můžete lehce řídit. Tento je vyvinut speciálně pro ženy nad 40 let. Každý z uvedených produktů je vhodný právě pro potřeby žen středního věku. Kromě toho nabízí Plán 40 návod na správné stravování a rozumné návrhy na pohybová cvičení, která vám ve vašem úsilí napomohou. Tím docílíte toho, že dostanete své tělo do pohody.
Konec překladu


zdroj: http://omlazeni-pleti.webnode.cz/news/pro-lepsi-zdravi-pro-nas-zeny-po-ctyricitce/


zpět nahoru - seznam článků


Vrásky bez šance

Vrásky bez šanceVrásky trápí každou ženu. Pleť plná vrásek není ani přitažlivá, ani sexy. Být krásná v každém věku je snem všech žen, dívek či dam. Vrásky se začínají vytvářet pod kůží již ve dvaceti letech. Na samotném povrchu pleti je však vidíme až ve třiceti letech. Přesto doporučujeme preventivně používat pěstící kosmetiku již od dvaceti let.

Na počátku postačí hydratační denní krém s UV faktorem, později (okolo 25. roku) jej doplňte nočním krémem či lehkým sérem. Touto prevencí si zajistíte hladkou a stále rozzářenou pleť.

Od třicátého roku je vhodné používat první kosmetiku proti vráskám. Nedoporučujeme krémy proti vráskám používat dříve, neboť by vaše pleť rychleji zestárla.

V 35 či 40 letech, kdy jsou vrásky už opravdu viditelné, by každá žena měla používat kosmetiku s kolagenem.

Tato péče podpoří tvorbu kolagenu a posílí spodní vrstvu kůže. Pleť neztrácí svoji pružnost a je krásně rozzářená. V tomto věku je vhodné používat pod denní hydratační krém sérum s kolagenem nebo noční krém proti hlubokým vráskám.

Kvalitní péčí je kombinace séra a krému. Sérum dodá unavené pleti vitalitu v podobě vitamínu C a krém dodá potřebnou hydrataci a navíc prostřednictvím vitamínu A bojuje proti vráskám.

Speciální péči věnujte okolí očí – kůže je zde velmi tenká a citlivá (snadno se podráždí). Oční krémy jsou hypoalergenní, neparfémované a neobsahují alkohol. Tyto krémy jsou určené k boji proti vráskám, tmavým kruhům pod očima či napuchlým váčkům.

Pravidelnou péčí a používáním kvalitní kosmetiky docílíte mladistvého vzhledu pleti. Pleť bude pružná, rozzářená a pevná.

zdroj: http://www.celostnimedicina.cz/


zpět nahoru - seznam článků


Vitamíny a kůže

Kůže je největší orgán našeho těla. Ke kůži náleží i nehty, chlupy, vlasy a rovněž také i mazové a potní žlázy a  mléčná žláza.  Kůže je z velké části tvořena vodou. Jak stárneme, podíl vody v kůži ubývá. Stejně tak s věkem ubývají i další části kůže, což jsou kolagenová a vlasová vlákna, která pomáhají udržovat pleť pružnou a elastickou.

Kůže ke své, řekněme, údržbě potřebuje celou řadu vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Jedním z nejvýznamnějších je vitamín D.

V kůži se jeho neaktivní forma, kterou by organismus nevyužil, mění na aktivní formu, kterou naše tělo využívá k tvorbě kostí. Pro tvorbu vitamínu D je třeba také část světelného záření označovaná jako UVB.

Další celou velkou skupinou jsou antioxidanty, populárně označované jako lapače volných radikálů, které mimo jiné zapříčiňují stárnutí pokožky. Volné radikály jsou nestabilní ve velké části škodlivé částice, které vznikají během oxidačních procesů v lidském organismu. Kromě stárnutí pokožky mají i důležitou negativní roli při stárnutí obecně a mohou podporovat vznik některých nemocí, jako jsou nemoci tepen či rakovina.

Z antioxidantů je z vitamínů nejznámější vitamin C.

Jeho množství se také s přibývajícím věkem v pokožce snižuje. Důležitou je i beta karoten, provitamín, z kterého vzniká vitamín A a také vitamín E.

Již zmíněný vitamín A je důležitý pro kůži, protože může pomoci oddálit její stárnutí. Také hraje důležitou roli při léčbě lupénky a akné a rovněž i při opalování, kdy dokáže upravit změny způsobené UV zářením, například narušení kolagenních vláken.

Z minerálních prvků, které jsou pro kůži důležité, lze uvést zinek či selen.

Oba se podílí na kvalitě vlasů a nehtů a zinek se používá jako doplněk při léčbě akné. Rovněž je důležité si uvědomit, že pokožka vedle vody obsahuje i sůl, tedy chlorid sodný. Z dalších prvků jsou to hořčík a vápník, které jsou důležitou složkou vody z mrtvého moře, která se používá při léčbě lupénky či ekzému.

Součástí kůže je i kyselina hyaluronová,

která je hlavní součástí hmoty mezi buňkami. Kyselina hyaluronová je to hustá, rosolovitá tekutina, která vyplňuje prostor mezi buňkami. Využívá se její velká schopnost vázat vodu a tím přispívá k udržení hydratace a udržení objemu pokožky.

zdroj: http://www.celostnimedicina.cz


zpět nahoru - seznam článků 


swarovski_sperky

Partneři webu - výměna odkazů, .

Děkujeme za Váš zájem. Pokud byste chtěli naše stránky či výrobek doporučit svým přátelům, můžete tuto stránku sdílet pomocí tlačítka >>> Pridat.eu

. . SEO webu sledují SEO nástroje.cz . optimalizace PageRank.cz . Porovnání cen, srovnání zboží , Srovnání cen, CenyZboží.cz, NajduZboží.cz, ... , Jsme umístěni u ShopMania - Internetové nákupy

.

Zásady používání cookies na našem webu

 

Týdenní plány a témata do školky Inspirace (nejen) do školky